Main Menu
User Menu

83. divize [1921-1942]

83rd Division

     
Název:
Name:
83. divize
Originální název:
Original Name:
83rd Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
83. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
06.02.1932-25.10.1933 Jamerson, George H. (Brigadier General)
10.12.1933-30.11.1938 Naylor, William K. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1921-01.05.1922 Davis, Glenn H. (Colonel)
02.05.1922-05.05.1924 Harvey, Charles G. (Colonel)
05.05.1924-DD.09.1924 McMaster, Richard H. (Colonel)
12.09.1924-20.06.1925 Walcutt, Charles C. (Colonel)
20.06.1925-14.08.1925 Cusack, Joseph E. (Colonel)
14.08.1925-DD.02.1927 McMaster, Richard H. (Colonel)
03.02.1927-13.05.1928 Murphy, Pierce A. (Colonel)
DD.05.1928-DD.09.1928 Kutz, Charles W. (Colonel)
15.09.1928-21.06.1930 Townshend, Orval P. (Colonel)
21.06.1930-14.08.1930 Walling, Jason M. (Lieutenant Colonel)
14.08.1930-DD.08.1936 Johnson, Wait C. (Colonel)
DD.08.1936-03.01.1937 Cross, Matthew A. (Colonel)
03.01.1937-03.07.1939 Endicott, Francis C. (Colonel)
03.07.1939-30.09.1939 Fleet, Henry W. (Colonel)
05.01.1940-23.12.1940 Brewer, Boltos E. (Colonel)
23.12.1940-DD.01.1942 Moore, William K. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 165. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 166. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 165. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 166. brigáda
24.08.1936-23.02.1942 165. pěší brigáda
24.08.1936-23.02.1942 166. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/83-divize-1921-1942-t193685#557645Verze : 9
MOD