Main Menu
User Menu

84. divize [1921-1942]

84th Division

     
Název:
Name:
84. divize
Originální název:
Original Name:
84th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1942
Nástupce:
Successor:
84. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
28.09.1921-01.09.1922 Read, George W. (Major General)
06.02.1932-25.10.1933 Jamerson, George H. (Brigadier General)
10.12.1933-30.11.1938 Naylor, William K. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
06.09.1921-06.03.1922 Root, Edwin A. (Colonel)
06.03.1922-31.07.1923 Taulbee, Joseph F. (Major)
01.08.1923-01.09.1923 Root, Edwin A. (Colonel)
01.09.1923-21.11.1923 Taulbee, Joseph F. (Major)
21.11.1923-02.03.1924 Miller, John J. (Lieutenant Colonel)
02.03.1924-09.09.1924 Glover, Francis W. (Lieutenant Colonel)
09.09.1924-22.08.1927 Townsend, Grosvenor L. (Colonel)
22.08.1927-02.02.1928 Richmond, Henry R. (Colonel)
02.02.1928-14.01.1932 Dougherty, Andrew J. (Colonel)
14.01.1932-30.06.1933 Davidson, Joseph H. (Major)
01.07.1933-26.02.1935 Sherburne, Thomas L. (Colonel)
26.02.1935-24.10.1937 Phillips, Albert E. (Colonel)
24.10.1937-10.10.1940 Turner, Fred H. (Colonel)
10.10.1940-DD.01.1942 Armstrong, Frederick M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 167. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 168. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 167. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 168. brigáda
24.08.1936-23.02.1942 167. pěší brigáda
24.08.1936-23.02.1942 168. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/84-divize-1921-1942-t193684#557644Verze : 12
MOD