Main Menu
User Menu

85. divize [1921-1942]

85th Division

     
Název:
Name:
85. divize
Originální název:
Original Name:
85th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
85. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.05.1931-DD.10.1935 Sirmyer, Edgar A. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.10.1921-DD.11.1923 Powers, Thomas J. (Colonel)
DD.11.1923-20.09.1925 Munro, James N. (Colonel)
20.09.1925-DD.05.1928 Sheldon, Raymond (Colonel)
DD.08.1928-DD.10.1928 Gillem, Alvin C. (Colonel)
DD.05.1928-DD.06.1928 Eames, Henry E. (Colonel)
DD.06.1928-DD.08.1928 Bump, Arthur L. (Lieutenant Colonel)
DD.10.1928-19.05.1931 Venable, Russell V. (Colonel)
19.05.1931-DD.05.1935 Sirmyer, Edgar A. (Colonel)
DD.05.1935-09.06.1940 Keck, Morris M. (Colonel)
09.06.1940-30.11.1941 McCormick, Chester B. (Colonel)
30.11.1941-DD.01.1942 Andrews, Joseph (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 169. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 170. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 169. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 170. brigáda
24.08.1936-31.03.1942 169. pěší brigáda
24.08.1936-31.03.1942 170. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/85-divize-1921-1942-t193683#557643Verze : 7
MOD