Main Menu
User Menu

87. divize [1921-1942]

87th Division

     
Název:
Name:
87. divize
Originální název:
Original Name:
87th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1942
Nástupce:
Successor:
87. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
18.04.1930-DD.01.1931 Fiske, Harold B. (Brigadier General)
DD.02.1931-20.09.1932 McNair, William S. (Brigadier General)
20.09.1932-30.09.1934 Reeves, James H. (Brigadier General)
30.09.1934-15.07.1936 Bishop, Percy P. (Brigadier General)
16.07.1936-06.01.1937 Arthur, Robert (Colonel)
07.01.1937-01.04.1938 Colvin, William M. (Colonel)
09.06.1938-12.11.1938 Gardner, Fulton Q. C. (Brigadier General)
13.11.1938-07.01.1939 Embick, Stanley D. (Major General)
07.01.1939-31.08.1939 Shedd, William E. Jr. (Brigadier General)
01.09.1939-15.06.1940 Pierson, Emil P. (Colonel)
DD.07.1940-DD.06.1941 Hunter, George B. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.09.1921-19.12.1921 McMillan, Robert F. (Lieutenant Colonel)
19.12.1921-02.02.1922 Heard, John W. (Colonel)
03.02.1922-30.06.1922 McMillan, Robert F. (Lieutenant Colonel)
01.07.1922-DD.12.1922 Armstrong, Frank (Colonel)
06.12.1922-18.08.1925 Frier, James H. (Colonel)
DD.08.1925-DD.06.1927 McMillan, Robert F. (Colonel)
DD.06.1927-15.05.1930 Myers, Hu B. (Colonel)
24.06.1930-DD.09.1930 Williams, Gideon H. (Colonel)
03.09.1930-01.01.1931 Richmond, Henry R. (Colonel)
01.01.1931-08.10.1933 Vidmer, George (Colonel)
08.10.1933-26.09.1936 Richmond, Henry R. (Colonel)
08.10.1936-15.06.1940 Pierson, Emil P.(Colonel)
27.07.1940-18.06.1941 Hunter, George B. (Colonel)
18.06.1941-25.08.1941 Lyman, Elbert J. (Colonel)
25.08.1941-DD.01.1942 Kelley, Reginald H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 173. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 174. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 173. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 174. brigáda
24.08.1936-13.02.1942 173. pěší brigáda
24.08.1936-13.02.1942 174. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/87-divize-1921-1942-t193681#557641Verze : 13
MOD