Main Menu
User Menu

89. divize [1921-1942]

89th Division

     
Název:
Name:
89. divize
Originální název:
Original Name:
89th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
89. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.09.1929-13.05.1931 Eltinge, Leroy (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.08.1921-01.08.1923 Hopkins, Jay P. (Colonel)
01.08.1923-01.02.1926 Amos, Frank P. (Lieutenant Colonel)
01.02.1926-DD.11.1930 Ryther, Dwight W. (Colonel)
DD.11.1930-01.03.1935 Overholser, Forrest E. (Lieutenant Colonel)
01.03.1935-15.03.1935 Dickinson, Oliver A. (Lieutenant Colonel)
15.03.1935-30.09.1937 Kingman, Ralph W. (Colonel)
30.09.1937-29.05.1939 Glassburn, Robert P. (Colonel)
29.05.1939-07.03.1942 Dusenbury, Ralph W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 177. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 178. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 177. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 178. brigáda
24.08.1936-22.02.1942 177. pěší brigáda
24.08.1936-22.02.1942 178. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/89-divize-1921-1942-t193624#557546Verze : 7
MOD