Main Menu
User Menu

90. divize [1921-1942]

90th Division

     
Název:
Name:
90. divize
Originální název:
Original Name:
90th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
90. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.06.1921-01.08.1942 -,- ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.08.1921-16.01.1924 Buck, Beaumont B. (Colonel)
16.01.1924-09.02.1924 Coppock, Edward R. (Lieutenant Colonel)
09.02.1924-20.06.1924 Desobry, Elmer O. (Major)
20.06.1924-01.09.1924 Swift, Eben Jr. (Lieutenant Colonel)
01.09.1924-03.08.1927 Van Horn, Robert O. (Colonel)
05.08.1927-DD.02.1928 Faulkner, William S. (Colonel)
DD.02.1928-01.04.1928 Stuart, George W. (Colonel)
01.04.1928-DD.04.1929 Clark, Charles B. (Colonel)
DD.04.1929-31.12.1930 Brewer, Thomas L. (Colonel)
31.12.1930-DD.05.1931 Biddle, David H. (Colonel)
DD.05.1931-10.07.1931 Hickox, Alfred A. (Lieutenant Colonel)
10.07.1931-01.03.1937 DeFuniak, Frederick R. Jr. (Colonel)
01.03.1937-DD.01.1942 Mitchell, Charles L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 179. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 180. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 179. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 180. brigáda
24.08.1936-20.02.1942 179. pěší brigáda
24.08.1936-20.02.1942 180. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/90-divize-1921-1942-t193623#557545Verze : 8
MOD