Main Menu
User Menu

91. divize [1921-1942]

91st Division

     
Název:
Name:
91. divize
Originální název:
Original Name:
91st Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
91. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.06.1921-15.08.1942 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1921-18.11.1928 Smith, Erneste V. (Colonel)
20.11.1928-DD.06.1930 Johnson, Walter H. (Colonel)
DD.06.1930-05.12.1936 Bowen, Frank S. (Colonel)
05.12.1936-01.11.1940 Mason, Charles S. (Colonel)
01.11.1940-DD.01.1942 Rogers, Arthur H. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 181. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 182. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 181. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 182. brigáda
24.08.1936-06.04.1942 181. pěší brigáda
24.08.1936-06.04.1942 182. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/91-divize-1921-1942-t193622#557544Verze : 4
MOD