Main Menu
User Menu

95. divize [1921-1942]

95th Division

     
Název:
Name:
95. divize
Originální název:
Original Name:
95th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
95. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.10.1921-20.11.1922 Hines, John Leonard (Major General)
20.11.1922-11.10.1924 Lewis, Edward Mann (Major General)
05.04.1925-03.01.1928 Hinds, Ernest (Major General)
20.08.1928-02.08.1931 Hoffman, Roy (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.08.1921-21.12.1922 Trumbo, George F. (Lieutenant Colonel)
21.12.1922-29.09.1923 Butler, Rodman (Lieutenant Colonel)
29.09.1923-20.12.1923 Lewis, George C. (Lieutenant Colonel)
20.12.1923-13.09.1926 Johnson, William O. (Colonel)
13.09.1926-14.01.1927 Potter, Paul C. (Major)
14.01.1927-26.10.1928 Rogers, Thomas J. (Lieutenant Colonel)
26.10.1928-09.11.1932 Haskell, Ernest E. (Colonel)
09.11.1932-DD.10.1936 Keyes, Edward A. (Colonel)
DD.10.1936-13.09.1937 Pollin, George A. (Colonel)
13.09.1937-08.12.1941 Lawrason, George C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 189. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 190. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 189. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 190. brigáda
24.08.1936-13.02.1942 189. pěší brigáda
24.08.1936-13.02.1942 190. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/95-divize-1921-1942-t193620#557541Verze : 7
MOD