Main Menu
User Menu

97. divize [1921-1943]

97th Division

     
Název:
Name:
97. divize
Originální název:
Original Name:
97th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.02.1943
Nástupce:
Successor:
97. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.06.1921-25.02.1943 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.08.1921-DD.07.1922 Hunsaker, Irvin L. (Lieutenant Colonel)
DD.07.1922-28.01.1927 Kemper, James B. (Colonel)
28.01.1927-27.06.1930 Knabenshue, Frederick G. (Colonel)
27.06.1930-02.07.1935 Kemper, James B. (Colonel)
02.07.1935-11.05.1938 Campbell, Staley A. (Colonel)
11.05.1938-28.02.1939 Hamilton, Charles S. (Colonel)
01.03.1939-08.03.1940 Nichol, Isaac J. (Colonel)
08.03.1940-DD.01.1942 Lanza, Conrad H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 193. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 194. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 193. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 194. brigáda
24.08.1936-12.02.1942 193. pěší brigáda
24.08.1936-12.02.1942 194. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/97-divize-1921-1943-t193618#557539Verze : 3
MOD