Main Menu
User Menu

98. divize [1921-1942]

98th Division

     
Název:
Name:
98. divize
Originální název:
Original Name:
98th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1942
Nástupce:
Successor:
98. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.12.1928-11.10.1929 Kilbourne, Charles E. (Brigadier General)
18.11.1929-15.10.1931 Jackson, William P. (Brigadier General)
15.10.1931-08.02.1932 Morrow, Charles H. (Colonel)
08.02.1932-31.03.1936 Roberts, Charles Duval (Brigadier General)
02.05.1936-08.01.1937 Miles, Perry Lester (Brigadier General)
04.03.1937-15.06.1938 Short, Walter Campbell (Brigadier General)
15.06.1938-25.08.1938 Crystal, Thomas L. (Colonel)
25.08.1938-01.03.1940 Phillipson, Irving J. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1921-26.07.1923 Uline, Willis (Colonel)
26.07.1923-01.09.1923 Smith, Kerwin T. (Lieutenant Colonel)
01.09.1923-01.07.1928 Wolfe, Orrin R. (Colonel)
01.07.1928-23.10.1932 Ingram, Ralph E. (Colonel)
23.10.1932-30.09.1937 Lanza, Conrad H. (Colonel)
30.09.1937-30.05.1939 Bryson, James H. (Colonel)
30.05.1939-DD.01.1942 Venable, Russell V. (Colonel)


Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 195. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 196. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 195. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 196. brigáda
24.08.1936-20.02.1942 195. pěší brigáda
24.08.1936-20.02.1942 196. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/98-divize-1921-1942-t193617#557537Verze : 6
MOD