Main Menu
User Menu

99. divize [1921-1942]

99th Division

     
Název:
Name:
99. divize
Originální název:
Original Name:
99th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1942
Nástupce:
Successor:
99. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
13.06.1929-23.08.1932 Gowen, James Bartholomew (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.10.1921-11.07.1922 Jewett, Frank F. (Colonel)
11.07.1922-20.08.1926 Cronin, Marcus D. (Colonel)
20.08.1926-21.12.1926 Bramblia, Robert M. (Colonel)
21.12.1926-DD.04.1928 Hartmann, Edward T. (Colonel)
DD.05.1928-DD.12.1928 Bramblia, Robert M. (Colonel)
DD.12.1928-05.09.1932 Anderson, Thomas M. (Colonel)
05.09.1932-DD.01.1934 Landers, Howard L. (Colonel)
DD.01.1934-DD.06.1936 Prince, Frederick A. (Colonel)
30.08.1936-30.09.1938 Peyton, Ephraim G. (Colonel)
14.10.1938-DD.01.1942 Ganoe, William A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 197. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 198. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 197. brigáda
24.08.1936-12.02.1942 197. pěší brigáda
24.08.1936-12.02.1942 198. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/99-divize-1921-1942-t193616#557536Verze : 8
MOD