Main Menu
User Menu

2. střelecký sbor [1942-1945]

2nd Rifle Corps

2. strelecký zbor - 3. formovanie

2-й стрелковый корпус (2 ск) - III. формирование

     
Název:
Name:
2. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
2-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.05.1942-DD.06.1945 Zabajkalský front
DD.06.1945-15.11.1945 36. armáda
Dislokace:
Deployed:
28.05.1942-DD.06.1945 Irkutsk, ? /
DD.06.1945-DD.09.1945 dálnovýchodní válčiště

Velitel:
Commander:
28.05.1942-20.07.1945 Petrov, Daniil Jefimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.07.1945-15.11.1945 Lopatin, Anton Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.08.1946-DD.03.1947 Danilov, Alexej Iljič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.08.1945-15.11.1945 Chinganský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/2-strelecky-sbor-1942-1945-t192285#554514Verze : 3
MOD