Main Menu
User Menu

1. střelecký sbor [1943-1957]

1st Rifle Corps / 1-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
1. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
1-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.06.1957
Nástupce:
Successor:
1. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.09.1943-01.10.1943 Kalininský front
01.10.1943-13.12.1943 43. armáda
13.12.1943-01.01.1944 39. armáda
01.01.1944-DD.12.1944 43. armáda
DD.12.1944-DD.01.1945 2. gardová armáda
DD.01.1945-27.01.1945 4. úderná armáda
27.01.1945-DD.04.1945 51. armáda
DD.04.1945-09.07.1945 1. úderná armáda
09.07.1945-25.06.1957 Turkestánský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
02.09.1943-09.07.1945 východoevropské válčiště
09.07.1945-25.06.1957 Ašchabad, ? /

Velitel:
Commander:
02.09.1943-28.05.1944 Kotělnikov, Vasilij Petrovič (generálmajor)
28.05.1944-DD.04.1948 Vasiljev, Nikolaj Alexandrovič (generálporučík)
DD.04.1948-14.09.1950 Glinskij, Michail Josifovič (generálporučík)
14.09.1950-27.04.1953 Kuzněcov, Vladimir Stěpanovič (generálporučík)
27.04.1953-25.06.1957 Čirkov, Pjotr Michajlovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/1-strelecky-sbor-1943-1957-t192259#554423Verze : 4
MOD