Main Menu
User Menu

IV. skupina Instrukční eskadry 1 [1942-1944]

4th Group of the 1st Instruction Wing / IV. Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (IV./LG 1)

     
Název:
Name:
IV. skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Doplňovací skupina Instrukční eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
25.12.1944
Nástupce:
Successor:
I. skupina Doplňovací bombardovací eskadry 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1942-25.12.1944 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
DD.01.1942-DD.MM.1942 Wiener Neustadt, ? /
DD.MM.1942-DD.03.1943 Soluň, Fliegerhorst Saloniki-Sedes /
DD.03.1943-DD.MM.1944 Wiener-Neustadt, ? /
DD.MM.1944-25.12.1944 Gardelegen, ? /

Velitel:
Commander:
17.04.1941-25.02.1942 Vehmeyer, Karl (Major)
26.02.1942-17.10.1942 Richter, Gerhard (Hauptmann)
DD.10.1942-21.11.1942 Schulz, Erwin (Major)
DD.11.1942-31.01.1943 Buchholz, Hans-Werner von (Major)
01.02.1943-DD.09.1943 Ott, Heinz (Major)
05.10.1943-01.07.1944 Schomann, Karl-Heinz (Major)
02.07.1944-25.12.1944 Czekay, Richard (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/lehr/lg1.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1942-1944-t191860#553831Verze : 3
MOD