Main Menu
User Menu

IV. (Stuka) skupina Instrukční eskadry 1 [1938-1942]

4th (Stuka) Group of the 1st Instruction Wing / IV. (Stuka) Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (IV.(Stuka)/LG 1)

     
Název:
Name:
IV. (Stuka) skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
IV. (Stuka) Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
IV. skupina Instrukční eskadry Greifswald
Datum zániku:
Disbanded:
27.01.1942
Nástupce:
Successor:
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1938-27.01.1942 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-01.05.1939 ?
01.05.1939-25.08.1939 Barth
25.08.1939-04.09.1939 Stolp-Reitz
04.09.1939-11.09.1939 Gryzliny, Einsatzhafen Grieslienen /
11.09.1939-20.09.1939 Lyck
20.09.1939-24.09.1939 Gryzliny, Einsatzhafen Grieslienen /
24.09.1939-29.09.1939 Radom
29.09.1939-DD.02.1940 Barth
DD.02.1940-16.05.1940 Duisburg-Kirchhellen
16.05.1940-19.05.1940 Würselen, Fliegerhorst Aachen-Merzbrück /
16.05.1940-19.05.1940 Gymnich
19.05.1940-22.05.1940 Hargimont
22.05.1940-26.05.1940 Les Septanes
26.05.1940-04.06.1940 Cambrai
04.06.1940-09.06.1940 Signy-le-Petit
09.06.1940-14.06.1940 Barly
14.06.1940-25.07.1940 Mannheim, Fliegerhorst Mannheim-Sandhofen /
14.06.1940-25.07.1940 St. Inglebert
25.07.1940-03.09.1940 Hesdin
03.09.1940-08.11.1940 Schiphol
03.09.1940-08.11.1940 Hilversum
08.11.1940-01.12.1940 Tramescourt
08.11.1940-01.12.1940 Carpiquet, Fliegerhorst Caen-Carpiquet /
08.11.1940-01.12.1940 Hesdin
01.12.1940-21.12.1940 Goetsenhoven, Flughafen Goetsenhoven /
21.12.1940-25.01.1941 Kristiansand, Fliegerhorst Kjevik /
25.01.1941-12.03.1941 Sola, Fliegerhorst Stavanger-Sola /
12.03.1941-09.06.1941 Stjørdal, Fliegerhorst Tronsheim-Vaernes /
12.03.1941-09.06.1941 Bardufoss, Fliegerhorst Bardufoss /
09.06.1941-01.07.1941 Kirkenes
01.07.1941-08.07.1941 Rovaniemi, Fliegerhorst Rovaniemi
08.07.1941-30.09.1941 Kirkenes
30.09.1941-27.01.1942 Rovaniemi, Fliegerhorst Rovaniemi

Velitel:
Commander:
01.11.1938-14.06.1940 Kögl, Peter ( )
15.06.1940-31.07.1940 Brauchitsch, Bernd von ( )
01.08.1940-21.12.1940 Röder, Erwin ( )
21.12.1940-31.05.1941 Klemme, Walter ( )
01.06.1941-27.01.1942 Blasig, Arnulf ( )


Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/lehr/lg1.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-Stuka-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1938-1942-t191855#553830Verze : 3
MOD