Main Menu
User Menu

101. divize [1921-1942]

101st Division

     
Název:
Name:
101. divize
Originální název:
Original Name:
101st Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.06.1921-10.09.1921 not organized
10.09.1921-DD.07.1922 Milwaukee, Federal Building
DD.07.1922-15.08.1942 Milwaukee, Pereles Building

Velitel:
Commander:
24.06.1921-15.08.1942 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.09.1921-27.02.1924 Greene, George R. (Lieutenant Colonel)
27.02.1924-10.08.1928 Sturtevant, Girard (Colonel)
10.08.1928-26.09.1931 Greene, George R. (Colonel)
26.09.1931-28.12.1933 Merrill, Thomas E. (Colonel)
DD.12.1933-DD.04.1934 Mueller, Albert H. (Lieutenant Colonel)
DD.04.1934-03.11.1935 Wood, William S. (Colonel)
03.11.1935-05.06.1940 Supplee, H. Clay M. (Colonel)
05.06.1940-13.10.1940 Pierce, Thomas A. (Colonel)
13.10.1940-13.03.1941 Cruse, Fred T. (Colonel)
13.04.1941-DD.10.1941 Rhinehart, Claude K. (Colonel)
DD.10.1941-DD.01.1942 Cushman, George H. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 201. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 202. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 201. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 202. brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 201. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 202. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL CZ: https://www.valka.cz/101-divize-1921-1942-t191618#553065Verze : 5
URL EN: https://www.armedconflicts.com/101st-Division-t191618#553065Version : 0
MOD