Main Menu
User Menu

103. divize [1921-1942]

103rd Division

     
Název:
Name:
103. divize
Originální název:
Original Name:
103rd Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1942
Nástupce:
Successor:
103. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.06.1921-09.09.1921 not organized
09.09.1921-29.03.1922 Denver, State Capitol
29.03.1922-15.11.1942 Denver, Kittredge Building

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.08.1921-28.09.1921 Whiting, Edgar M. (Major)
28.09.1921-15.12.1922 Lee, Harry R. (Colonel)
15.12.1922-06.01.1924 Masteller, Kenneth C. (Lieutenant Colonel)
06.01.1924-31.10.1925 Forsyth, William D. (Colonel)
01.11.1925-21.09.1927 Masteller, Kenneth C. (Lieutenant Colonel)
21.09.1927-12.10.1927 Blyth, James (Lieutenant Colonel)
12.10.1927-10.11.1928 Day, Clarence (Colonel)
10.11.1928-25.08.1933 Stuart, George W. (Colonel)
25.08.1933-03.06.1934 Anding, Sheldon W. (Colonel)
03.06.1934-19.04.1939 Phinney, Robert T. (Colonel)
19.04.1939-01.12.1941 Gimperling, Thomas N. (Colonel)


Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 205. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 206. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 205. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 206. brigáda
24.08.1936-11.02.1942 205. pěší brigáda
24.08.1936-11.02.1942 206. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/103-divize-1921-1942-t191616#553060Verze : 4
MOD