Main Menu
User Menu

104. divize [1921-1942]

104th Division

     
Název:
Name:
104. divize
Originální název:
Original Name:
104th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1942
Nástupce:
Successor:
104. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.06.1921-07.10.1921 not organized
07.10.1921-DD.05.1923 Salt Lake City, Fort Douglas
DD.05.1923-30.09.1926 Salt Lake City, Commercial Building
30.09.1926-15.09.1942 Salt Lake City, Vermont Building

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.10.1921-20.06.1923 Knudsen, Frederick L. (Colonel)
20.06.1923-DD.07.1923 Petty, James M. (Lieutenant Colonel)
DD.07.1923-01.09.1923 McCook, Paul H. (Colonel)
01.09.1923-20.06.1925 Anderson, Thomas M. (Colonel)
20.06.1925-29.09.1927 Boniface, John J. (Colonel)
29.09.1927-05.11.1929 McCook, Paul H. (Colonel)
05.11.1929-01.05.1934 Morris, John E. (Colonel)
05.05.1934-01.10.1935 Dougherty, Andrew J. (Colonel)
01.10.1935-25.01.1938 Higgins, James A. (Colonel)
25.01.1938-DD.11.1939 Meredith, Owen R. (Colonel)
05.12.1939-DD.01.1942 Baxter, Jere (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 207. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 208. pěší brigáda
23.03.1925-25.08.1936 207. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 208. brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 207. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 208. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/104-divize-1921-1942-t191544#552916Verze : 5
MOD