Main Menu
User Menu

82. divize [1921-1942]

82nd Division

     
Název:
Name:
82. divize
Originální název:
Original Name:
82nd Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
82. výsadková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
25.10.1921-13.07.1922 Gordon, Walter Henry (Brigadier General)
01.03.1928-03.09.1929 Lott, Abraham G. (Brigadier General)
19.09.1929-25.08.1933 Estes, George H. (Brigadier General)
25.08.1933-12.01.1934 Moorman, Thomas S. (Colonel)
12.01.1934-31.08.1939 Van Horn, Robert O. (Brigadier General)
01.09.1939-31.08.1941 Ennis, William P. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.09.1921-DD.08.1922 Smith, Clark S. (Colonel)
DD.08.1922-DD.11.1923 Stevens, Pat N. (Lieutenant Colonel)
DD.11.1923-26.07.1926 Williams, Alexander E. (Colonel)
26.07.1926-04.09.1928 McMaster, Richard H. (Colonel)
04.09.1928-DD.03.1931 Price, Frederick S.L. (Colonel)
DD.04.1931-DD.08.1932 Graham, William B. (Colonel)
DD.08.1932-10.10.1935 Brockman, John A. (Colonel)
10.10.1935-31.08.1939 Smith, Walter D. (Colonel)
01.09.1939-31.08.1941 Ennis, William P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 163. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 164. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 163. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 164. brigáda
24.08.1936-20.02.1942 155. pěší brigáda
24.08.1936-20.02.1942 156. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 163. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 164. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions and Separate Brigades, Center of Military History (U.S. Army), 1999
URL : https://www.valka.cz/82-divize-1921-1942-t191334#552558Verze : 11
MOD