Main Menu
User Menu

Havajská divize [1921-1941]

Hawaiian Division

     
Název:
Name:
Havajská divize
Originální název:
Original Name:
Hawaiian Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1941
Nástupce:
Successor:
24. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.03.1921-01.10.1941 Wahiawa, Schofield Barracks

Velitel:
Commander:
01.03.1921-22.12.1921 Kuhn, Joseph E. (Brigadier General)
22.12.1921-DD.02.1922 Barette, John D. (Brigadier General)
DD.02.1922-10.08.1924 Menoher, Charles T. (Major General)
10.08.1924-16.09.1924 Slavens, Thomas H. (Brigadier General)
16.09.1924-13.01.1925 Lewis, Edward M. (Major General)
13.01.1925-DD.02.1925 Moseley, George Van Horn (Brigadier General)
DD.02.1925-25.08.1927 Smith, William R. (Major General)
25.08.1927-DD.10.1927 Moseley, George Van Horn (Brigadier General)
DD.10.1927-25.01.1928 Conner, Fox (Major General)
25.01.1928-06.04.1928 Wolf, Paul A. (Brigadier General)
06.04.1928-25.10.1930 Winans, Edwin B. (Major General)
25.10.1930-01.09.1931 Wells, Briant H. (Major General)
01.09.1931-DD.10.1931 Rosenbaum, Otho B. (Brigadier General)
15.10.1931-16.04.1934 Bowley, Albert J. (Major General)
16.04.1934-02.06.1934 Gowen, James C. (Brigadier General)
02.06.1934-05.12.1935 Dorey, Halstead (Major General)
05.12.1935-11.03.1936 Gowen, James C. (Brigadier General)
11.03.1936-30.07.1937 Moses, Andrew (Major General)
30.07.1937-07.10.1937 Foy, Robert C. (Brigadier General)
07.10.1937-16.03.1938 Herron, Charles D. (Major General)
16.03.1938-13.03.1939 Woodruff, James A. (Major General)
13.03.1939-DD.02.1941 Wilson, William H. (Major General)
DD.02.1941-25.04.1941 Sultan, Daniel I. (Brigadier General)
25.04.1941-01.10.1941 Murray, Maxwell (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1921-23.03.1925 21. pěší brigáda
22.10.1921-23.03.1925 22. pěší brigáda
24.08.1936-01.10.1941 21. pěší brigáda
24.08.1936-01.10.1941 22. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
URL : https://www.valka.cz/Havajska-divize-1921-1941-t191198#552240Verze : 13
MOD