Main Menu
User Menu

Velitelství komunikační linie AEF [1917-1918]

Line of Communications, AEF

     
Název:
Name:
Velitelství komunikační linie AEF
Originální název:
Original Name:
Line of Communications, AEF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1917
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.02.1918
Nástupce:
Successor:
Velitelství týlové služby AEF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1917-15.02.1918 Generální velitelství Amerických expedičních sil
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1917-25.07.1917 Stanley, David S. 1) (Colonel)
25.07.1917-31.08.1917 Blatchford, Richard M. (Brigadier General)
31.08.1917-02.11.1917 Blatchford, Richard M. (Major General)
02.11.1917-28.11.1917 Patrick, Mason M. 1) (Brigadier General)
28.11.1917-15.02.1918 Kernan, Francis J. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.07.1917-28.07.1917, ( )
28.07.1917-27.08.1917 McAdams, John P. 2) (Captain)
27.08.1917-31.08.1917 Langfitt, William C. (Colonel)
31.08.1917-28.09.1917 Langfitt, William C. (Brigadier General)
28.09.1917-02.12.1917 McAdams, John P. (Major)
02.12.1917-15.02.1918 Hagood, Johnson (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) provizorně
2) pověřený
Zdroje:
Sources:
Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 1: General Headquarters, Armies, Army Corps, Services of Supply, and Separate Forces, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-komunikacni-linie-AEF-1917-1918-t191103#552069Verze : 6
MOD