Main Menu
User Menu

Velitelství amerických sil v Německu [1919-1923]

American Forces in Germany

     
Název:
Name:
Velitelství amerických sil v Německu
Originální název:
Original Name:
American Forces in Germany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.07.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.02.1923
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
03.07.1919-08.07.1919 McGlachlin, Edward Fenton (Major General)
08.07.1919-01.07.1920 Allen, Henry Tureman (Major General)
01.07.1920-02.07.1920 Allen, Henry Tureman (Brigadier General)
02.07.1920-05.03.1921 Allen, Henry Tureman (Major General)
05.03.1921-28.04.1921 Allen, Henry Tureman (Brigadier General)
28.04.1921-21.02.1923 Allen, Henry Tureman (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
03.07.1919-13.07.1919 Craig, Malin (Brigadier General)
13.07.1919-16.07.1919 Montgomery, John C. (acting) (Colonel)
16.07.1919-19.07.1919 Craig, Malin (Brigadier General)
19.07.1919-20.07.1919 Montgomery, John C. (acting) (Colonel)
20.07.1919-20.01.1920 Harts, William W. (Brigadier General)
20.01.1920-28.01.1920 Montgomery, John C. (acting) (Colonel)
28.01.1920-24.02.1920 Harts, William W. (Brigadier General)
24.02.1920-09.04.1920 Montgomery, John C. (acting) (Colonel)
09.04.1920-01.07.1920 Montgomery, John C. (Colonel)
01.07.1920-23.07.1920 Montgomery, John C. (Captain)
23.07.1920-30.07.1920 Montgomery, John C. (Major)
30.07.1920-04.08.1920 Bagby, Philip H. (acting) (Major)
04.08.1920-07.11.1920 Montgomery, John C. (Major)
07.11.1920-11.05.1921 Johnston, William H. (Colonel)
11.05.1921-16.05.1921 Johnston, William H. (Brigadier General)
16.05.1921-26.04.1922 Hay, William H. (Colonel)
26.04.1922-02.05.1922 Hay, William H. (acting) (Brigadier General)
02.05.1922-08.06.1922 Sheen, Henry H. (acting) (Lieutenant Colonel)
08.06.1922-19.06.1922 Hay, William H. (acting) (Brigadier General)
19.06.1922-01.08.1922 Sheen, Henry H. (acting) (Lieutenant Colonel)
01.08.1922-21.02.1923 Harts, William W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.07.1919-05.08.1919 1. divize
DD.11.1919-DD.04.1922 1. brigáda Velitelství amerických sil v Německu
DD.11.1919-DD.12.1921 2. brigáda Velitelství amerických sil v Německu

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 1: General Headquarters, Armies, Army Corps, Services of Supply, and Separate Forces, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-americkych-sil-v-Nemecku-1919-1923-t191101#552049Verze : 4
MOD