Main Menu
User Menu

4. pěší divize [1947- ]

4th Infantry Division

     
Název:
Name:
4. pěší divize
Originální název:
Original Name:
4th Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
10.07.1966-DD.MM.RRRR I. polní uskupení ve Vietnamu
Dislokace:
Deployed:
15.07.1947-DD.MM.RRRR Salinas, Fort Ord
DD.MM.RRRR-25.09.1966 Tacoma, Fort Lewis
25.09.1966-DD.02.1968 Pleiku, ? /
DD.03.1968-DD.03.1968 Dak To, ? /
DD.04.1968-DD.03.1970 Pleiku, ? /
DD.03.1970-07.12.1970 An Khe, ? /
07.12.1970-DD.MM.RRRR Colorado Springs, Fort Carson

Velitel:
Commander:
15.07.1947-28.02.1949 Doe, Jens A. (Major General)
28.02.1949-10.10.1950 Frederick, Robert T. (Major General)
10.10.1950-05.04.1953 Hartness, Harlan N. (Major General)
06.04.1953-13.05.1955 Harper, Joseph H. (Major General)
13.05.1954-24.05.1955 Eddleman, Clyde D. (Major General)
24.05.1955-15.05.1956 Van Brunt, Rinaldo (Major General)
15.09.1956-20.01.1957 Freeman, Paul L. (Major General)
20.01.1957-DD.05.1958 Quinn, William W. (Major General)
DD.06.1958-DD.08.1958 McGee, John H. (Major General)
DD.08.1958-DD.06.1960 Truman, Louis W. (Major General)
DD.07.1960-DD.04.1962 Train, William F. (Major General)
DD.04.1962-DD.08.1963 Zierath, Frederick R. (Major General)
DD.09.1963-DD.06.1965 Hutchin, Claire E. Jr. (Major General)
DD.06.1965-DD.01.1967 Collins, Arthur S. Jr. (Major General)
DD.01.1967-DD.01.1968 Peers, William R. (Major General)
DD.01.1968-DD.11.1968 Stone, Charles P. (Major General)
DD.11.1968-DD.11.1969 Pepke, Donn R. (Brigadier General)
DD.11.1969-DD.06.1970 Walker, Glenn D. (Major General)
DD.06.1970-09.12.1970 Burke, William A. (Major General)
10.12.1970-24.08.1972 Bennett, John C. (Major General)
25.08.1972-14.10.1974 Hamlet, James F. (Major General)
15.10.1974-01.08.1975 Vessey, John W. Jr. (Major General)
02.08.1975-15.10.1976 Palmer, Williams W. (Major General)
16.10.1976-18.09.1978 Forrest, John F. (Major General)
19.09.1978-11.09.1980 Menetrey, Louis C. (Major General)
12.09.1980-30.07.1982 Hudachek, John W. (Major General)
06.06.1988-24.05.1990 Jenes, T. G. Jr. (Major General)
14.04.1984-06.06.1986 Bartlett, G. T. (Major General)
06.06.1986-22.06.1988 Hall, James R. Jr. (Major General)
22.06.1988-25.05.1990 Reimer, Dennis J. (Major General)
25.05.1990-04.10.1991 Jaco, Neal T. (Major General)
04.10.1991-22.10.1993 LaBoa, Guy A. J. (Major General)
22.10.1993-29.11.1995 Schwartz, Thomas A. (Major General)
DD.05.1994-DD.06.1996 Coffey, Robert S. (Major General)
DD.06.1996-DD.06.1997 Kern, Paul J. (Major General)
DD.06.1997-29.06.1999 Wallace, William S. (Major General)
29.06.1999-24.10.2001 Griffin, Benjamin S. (Major General)
24.10.2001-18.06.2004 Odierno, Raymond T. (Major General)
18.06.2004-19.01.2007 Thurman, James D. (Major General)
19.01.2007-16.07.2009 Hammond, Jeffery (Major General)
16.07.2009-16.11.2011 Perkins, David G. (Major General)
16.11.2011-14.03.2013 Anderson, Joseph (Major General)
14.03.2013-DD.MM.RRRR LaCamera, Paul (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ivy Division
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions and Separate Brigades, Center of Military History (U.S. Army), 1999
Stanton, Shelby L.: Vietnam Order of Battle, Stackpole Books, USA, 2003

URL : https://www.valka.cz/4-pesi-divize-1947-t191073#551991Verze : 24
MOD




genmjr. Amos Malka, velitel Israelských pozemných sil, a gen. William Hartzog, v diskusii o M1A2 na statickej výstave 4. pešej divízie. 20.08.1997
URL : https://www.valka.cz/4-pesi-divize-1947-t191073#552828Verze : 1
MOD