Main Menu
User Menu

9. divize [1923-1942]

9th Division

     
Název:
Name:
9. divize
Originální název:
Original Name:
9th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.03.1923
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
9. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.03.1923-28.07.1926 -, -
28.07.1926-01.08.1940 Boston, Boston Army Base
01.08.1940-DD.MM.RRRR Fayetteville, Fort Bragg

Velitel:
Commander:
01.08.1940-14.09.1940 Elliot, Charles B. (Colonel)
14.09.1940-21.09.1940 Honeycutt, Francis W. (Brigadier General)
09.10.1940-31.07.1941 Devers, Jacob L. (Major General)
01.08.1941-26.06.1942 Hoyle, Rene E. D. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.03.1923-23.03.1925 17. pěší brigáda
24.03.1923-23.03.1925 18. pěší brigáda
24.08.1936-01.07.1940 17. pěší brigáda
24.08.1936-27.10.1939 18. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
URL : https://www.valka.cz/9-divize-1923-1942-t191028#551922Verze : 5
MOD