Main Menu
User Menu

Rota protiletecké ochrany 7 [1949-1950]

7th Anti-Aircraft Company

     
Název:
Name:
Rota protiletecké ochrany 7
Originální název:
Original Name:
Rota protiletecké ochrany 7
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.11.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1949-01.01.1950 Velitelství dělostřelectva hlavního štábu
01.01.1950-15.08.1950 Velitelství protiletadlového vojska hlavního štábu
15.08.1950-11.11.1950 Velitelství protiletadlového vojska
Dislokace:
Deployed:
15.12.1949-DD.12.1949 Prešov, kasárny /
DD.12.1949-11.11.1950 Trebišov, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.12.1949-11.11.1950
Výzbroj:
Armament:
15.12.1949-11.11.1950
Poznámka:
Note:
15.12.1949-DD.12.1949 VÚ 9981 Prešov
DD.12.1949-11.11.1950 VÚ 9981 Trebišov
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Rota-protiletecke-ochrany-7-1949-1950-t190877#551606Verze : 0
MOD