Main Menu
User Menu

IV. sbor [1921-1941]

IV Corps

     
Název:
Name:
IV. sbor
Originální název:
Original Name:
IV Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.07.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1941
Nástupce:
Successor:
IV. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.07.1921-DD.MM.1927 2. armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
01.10.1933-DD.MM.RRRR 3. armáda
Dislokace:
Deployed:
29.07.1921-01.03.1922 not initiated
01.03.1922-03.09.1924 Atlanta, 25 West Peachtree Street
03.09.1924-20.10.1939 Atlanta, Glenn Building at Spring and Marietta Streets
20.10.1939-09.11.1940 Columbus, Fort Benning
09.11.1940-DD.12.1940 Camp Blanding, FL
DD.12.1940-01.01.1941 Jacksonville, 137 East Forsyth Street

Velitel:
Commander:
13.07.1922-28.09.1924 Shanks, David C. (Major General)
28.11.1924-01.05.1925 Bowley, Albert J. (Brigadier General)
20.10.1939-31.07.1940 Short, Walter Campbell (Major General)
01.08.1940-25.11.1940 Blanding, Albert H. (Major General)
25.11.1940-01.01.1941 Benedict, Jay L. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.03.1922-30.06.1924 Dashiell, William R. (Colonel)
01.07.1924-15.06.1925 Williams, Andrew E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.10.1939-DD.MM.1940 1. zdravotnický pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010

URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1921-1941-t190396#550764Verze : 9
MOD