Main Menu
User Menu

II. skupina Noční stíhací eskadry 1 [1940-1945]

2nd Group of the 1st Night Fighter Wing / II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 1 (II./NJG 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Noční stíhací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.09.1940
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.09.1940-DD.05.1945 Noční stíhací eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
07.09.1940-DD.05.1941 Deelen-Arnhem, ?
DD.05.1941-DD.03.1944 Sint-Truiden, Fliegerhorst Saint Trond /
DD.03.1944-DD.05.1944 Saint-Dizier, Fliegerorst St. Dizier /
DD.05.1944-DD.09.1944 Sint-Truiden, Fliegerhorst Saint Trond /
DD.09.1944-30.03.1945 Düsseldorf, ?
01.04.1945-DD.05.1945 Völkenrode,
01.04.1945-DD.05.1945 Husum, Fliegerhorst Husum /

Velitel:
Commander:
07.09.1940-06.10.1940 von Stillfried und Rattonitz, Heinrich (Hauptmann)
06.10.1940-17.11.1943 Ehle, Walter (Major)
18.11.1943-25.10.1944 von Bonin, Eckart-Wilhelm (Major)
26.10.1944-08.05.1945 Breves, Adolf (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.09.1940-31.10.1941 4. letka Noční stíhací eskadry 1
07.09.1940-30.03.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 1
07.09.1940-30.03.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 1
07.09.1940-30.03.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 1
01.11.1941-DD.05.1942 4. letka Noční stíhací eskadry 1
DD.05.1942-DD.05.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg1.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-1-1940-1945-t190068#550231Verze : 2
MOD