Main Menu
User Menu

Štáb Východního vojenského okruhu [1965-1992]

Staff of the Eastern Military District

     
Název:
Name:
Štáb Východního vojenského okruhu
Originální název:
Original Name:
Štáb Východního vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1965
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1965-01.01.1992 Východní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1965-01.01.1992 Trenčín, Kasárna na ul. M. Rázusa /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1965-DD.MM.1969 Pošík, Miloslav (Generálmajor)
DD.MM.1969-30.04.1971 Jašek, Jaromír (Plukovník)
01.05.1971-DD.MM.1973 Jašek, Jaromír (Generálmajor)
DD.MM.1973-DD.10.1974 -, - ( )
DD.10.1974-DD.12.1975 Weinlich, Stanislav (Generálmajor)
01.01.1976-DD.10.1987 Sedláček, Zdeněk ( )
DD.10.1987-10.09.1989 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
26.09.1989-02.11.1990 Tuchyňa, Jozef (Generálmajor)
02.11.1990-01.01.1992 Honzek, Pavel (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1965-01.09.1969 Oddělení chemických vojsk
01.09.1965-01.09.1969 Oddělení raketového vojska a delostřelectva
01.09.1965-01.09.1969 Oddělení vojsk protivzdušné obrany
01.09.1965-01.09.1969 Oddělení ženijního vojska
01.09.1965-01.01.1992 Operační oddělení
01.09.1965-01.01.1992 Organizační a mobilizační oddělení
01.09.1965-01.01.1990 Politické oddělení
01.09.1965-01.01.1992 Spojovací oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Spravodajské oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Topografické oddělení
01.09.1971-01.01.1992 8. oddělení

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Stab-Vychodniho-vojenskeho-okruhu-1965-1992-t190009#550134Verze : 2
MOD