Main Menu
User Menu

Noguči, Masajoši

Masayoshi Noguchi / 野口正義

     
Příjmení:
Surname:
Noguči
Jméno:
Given Name:
Masajoši
Jméno v originále:
Original Name:
野口正義 / のぐち・まさよし
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.05.1887 ?, prefektura Ibaraki /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.04.1968 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 1. železniční pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/野口正義
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Noguci-Masajosi-t189896#549928Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Noguči
Jméno:
Given Name:
Masajoši
Jméno v originále:
Original Name:
野口正義 / のぐち・まさよし
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-10.07.1916 Civilné inžinierstvo Tokyjská Imperiálna univerzita
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1908 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-26.11.1912 Armádna delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1908 podporučík
26.12.1911 poručík
26.07.1918 kapitán
15.03.1924 major
24.03.1928 podplukovník
08.08.1932 plukovník
01.03.1937 generálmajor
01.08.1939 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1933-01.08.1934 Velitel : Triangulační sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
01.11.1937-09.03.1939 Velitel : Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
25.12.1908-14.01.1909 7. ženijný prapor
14.01.1909-29.07.1918 Železničný pluk
29.07.1918-15.04.1919 Sekcia armádneho technického dohladu
15.04.1919-25.07.1919 pridelený k Armádnemu technickému veleniu
25.07.1919-15.09.1932 štábny dôstojník Armádne technické velenie
01.05.1933-01.08.1933 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
01.08.1933-01.08.1934 náčelník Triangulačnej sekcie, Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
14.05.1934-01.08.1934 štábny dôstojník Armádne technické velenie
01.08.1934-01.08.1935 velitel 1. železničného pluku
01.08.1935-28.04.1936 pridelený k Armádnemu technickému veleniu
28.04.1936-01.11.1937 výkonný dôstojník Armádna delostrelecká technická škola
01.11.1937-09.03.1939 náčelník Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
09.03.1939-01.08.1942 náčelník Oddelenia armádnych fortifikácii
12.08.1942-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

11.09.1940

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/野口正義
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Noguci-Masajosi-t189896#549952Verze : 2
MOD