Main Menu
User Menu

Velitelství týlové oblasti skupiny armád Jih [1943-1943]

Army Group Rear Area Command South / Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Süd

     
Název:
Name:
Velitelství týlové oblasti skupiny armád Jih
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber rückwärtiges Heeresgebiet Süd
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti skupiny armád B
Datum zániku:
Disbanded:
08.11.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.02.1943-08.11.1943 Witthöft, Joachim (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.02.1943-18.09.1943 Hlavní polní velitelství 242

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tylove-oblasti-skupiny-armad-Jih-1943-1943-t189892#549913Verze : 0
MOD