Main Menu
User Menu

Doplňovací těžká stíhací skupina [1940-1941]

Replacement Heavy Fighter Group / Ergänzungs-Zerstörergruppe (Erg.ZGr.)

     
Název:
Name:
Doplňovací těžká stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
Ergänzungs-Zerstörergruppe
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1941
Nástupce:
Successor:
II. skupina Noční stíhací eskadry 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.04.1940-13.06.1940 Magdeburg-Ost
14.06.1940-DD.12.1940 Vaerlose, Einsatzhafen Vaerlöse /
DD.12.1940-05.04.1941 Kodaň, Fliegerhorst Kastrup /
06.04.1941-27.05.1941 Vaerlose, Einsatzhafen Vaerlöse /
28.05.1941-22.08.1941 Esbjerg
23.08.1941-05.09.1941 Aalborg, Fliegerhorst Aalborg-Ost /
06.09.1941-15.09.1941 Nellingen

Velitel:
Commander:
10.04.1940-DD.09.1940 Edler von Gräve, Adolf (Hauptmann)
28.09.1940-03.07.1941 Vollbracht, Friedrich (Oberstleutnant)
04.07.1941-15.09.1941 Lessmann, Wilhelm (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/ezgr.html
URL : https://www.valka.cz/Doplnovaci-tezka-stihaci-skupina-1940-1941-t189795#549792Verze : 3
MOD