Main Menu
User Menu

IV. skupina Noční stíhací eskadry 3 [1944-1945]

4th Group of the 3rd Night Fighter Wing / IV. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3 (IV./NJG 3)

     
Název:
Name:
IV. skupina Noční stíhací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Noční stíhací eskadry 2
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1944-DD.05.1945 Noční stíhací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
01.11.1944-DD.12.1944 Zetel, Einsatzhafen Marx /
DD.11.1944-DD.12.1944 Varel, Fliegerhorst Varel /
DD.12.1944-DD.03.1945 Schortens, Fliegerhorst Jever /
DD.03.1945-DD.04.1945 Nordholz, Fliegerhorst Nordholz /
DD.04.1945-DD.05.1945 Skrydstrup

Velitel:
Commander:
01.11.1944-04.03.1945 Ney, Berthold (Major)
05.03.1945-08.05.1945 Tober, Friedrich (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1944-DD.05.1945 10. letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1944-30.03.1945 11. letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1944-30.03.1945 12. letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1944-30.03.1945 Štáb IV. skupiny Noční stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg3.htm
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-3-1944-1945-t189794#549790Verze : 1
MOD