Main Menu
User Menu

III. skupina Noční stíhací eskadry 2 [1943-1944]

3rd Group of the 2nd Night Fighter Wing / III. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 2 (III./NJG 2)

     
Název:
Name:
III. skupina Noční stíhací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
V. skupina Noční stíhací eskadry 6
Datum zániku:
Disbanded:
30.10.1944
Nástupce:
Successor:
IV. skupina Noční stíhací eskadry 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1943-30.10.1944 Noční stíhací eskadra 2
Dislokace:
Deployed:
15.08.1943-DD.09.1943 Nellingen,
DD.09.1943-DD.12.1943 Schipol,
DD.09.1943-DD.12.1943 Neuruppin,
DD.09.1943-DD.03.1944 Venlo, Fliegerhorst Venlo /
DD.12.1943-DD.03.1944 Gilze en Rijen, Fliegerhorst Gilze Rijen /
27.03.1944-DD.09.1944 Erlensee, Fliegerhorst Langendiebach /
27.03.1944-DD.09.1944 Lonneker-West, Fliegerhorst Twente /
DD.09.1944-30.10.1944 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /

Velitel:
Commander:
15.08.1943-31.12.1943 Semrau, Paul (Major)
01.01.1944-30.10.1944 Ney, Berthold (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1943-30.10.1944 7. letka Noční stíhací eskadry 2
15.08.1943-30.10.1944 8. letka Noční stíhací eskadry 2
15.08.1943-30.10.1944 9. letka Noční stíhací eskadry 2
15.08.1943-30.10.1944 Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg2.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-2-1943-1944-t189734#549653Verze : 1
MOD