Main Menu
User Menu

Pěší prapor 73 /samopalný/ [1947-1949]

73rd Infantry Battalion /Submachine Gun/

     
Název:
Name:
Pěší prapor 73 /samopalný/
Originální název:
Original Name:
Pěší prapor 73 /samopalný/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Samopalný prapor 14
Datum zániku:
Disbanded:
15.04.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-15.04.1949 4. divise /rychlá/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-15.04.1949 Martin, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1946-01.10.1949 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.10.1947-15.04.1949 VÚ 4609 Martin
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-73-samopalny-1947-1949-t189466#549173Verze : 0
MOD