Main Menu
User Menu

Jamada, Kunitaró

Kunitaro Yamada / 山田国太郎

     
Příjmení:
Surname:
Jamada
Jméno:
Given Name:
Kunitaró
Jméno v originále:
Original Name:
山田国太郎 / やまだ・くにたろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
13.05.1894 ?, prefektura Aiči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
13.06.1984 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 48. divize
velitel: 2. tanková brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/山田国太郎
generals.dk
admiral3166.ddo.jp
URL : https://www.valka.cz/Jamada-Kunitaro-t189441#549141Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jamada
Jméno:
Given Name:
Kunitaró
Jméno v originále:
Original Name:
山田国太郎 / やまだ・くにたろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.05.1916 Vojenská akadémia
26.12.1925-12.12.1928 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1915 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
02.08.1937 plukovník
01.08.1940 generálmajor
29.10.1943 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.10.1934-02.08.1937 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
02.08.1937-30.08.1937 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia

Ručně vyplněné položky:
10.10.1934-30.08.1937 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
10.10.1934-30.08.1937 náčelník Oddelenia výskumu Armádne vojnové kolégium
30.08.1937-01.03.1938 náčelník Spravodajskej sekcie, 2. armády
01.03.1938-16.01.1939 náčelník Sekcie vojenskej administrácie, Kancelárie vojenskej administrácie, Ministertvo armády
16.01.1939-21.04.1939 náčelník Sekcie prípravy obrany Kancelárie vojenskej administrácie, Ministertvo armády
21.04.1939-23.07.1939 velitel 5. tankového praporu
23.07.1939-09.03.1940 velitel tankovej výcvikovej sekcie poddôstojníckej školy
09.03.1940-01.03.1941 výkonný dôstojník poddôstojníckej školy
10.04.1941-05.12.1941 pridelený k veleniu Obrnených zborov
05.12.1941-01.04.1942 velitel 1. tankovej skupiny
01.04.1942-19.01.1943 velitel 2. tankovej brigády
21.01.1943-22.11.1944 náčelník štábu Thailandská obranná armáda
21.01.1943-22.11.1944 vojenský atašé v Thailand
22.11.1944-DD.09.1945 velitel 48. divízie
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/山田国太郎
generals.dk
admiral3166.ddo.jp
URL : https://www.valka.cz/Jamada-Kunitaro-t189441#549167Verze : 1
MOD