Main Menu
User Menu

Tanida, Isamu

Isamu Tanida / 谷田勇

     
Příjmení:
Surname:
Tanida
Jméno:
Given Name:
Isamu
Jméno v originále:
Original Name:
谷田勇 / たにだ・いさむ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
14.12.1894 Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 38. divize
velitel: 2. ženijní skupina
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/谷田勇
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Tanida-Isamu-t189300#548963Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Isamu
Jméno:
Given Name:
Tanida
Jméno v originále:
Original Name:
谷田勇 / たにだ・いさむ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.05.1916 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-27.11.1918 Armádna delostrelecká technická škola
14.12.1921-29.11.1924 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1915 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
01.08.1930 major
01.08.1934 podplukovník
01.11.1937 plukovník
02.12.1940 generálmajor
27.06.1944 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1930-01.08.1934 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
01.08.1934-19.10.1937 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
06.10.1939-02.12.1940 Náčelník štábu : 38. divize

Ručně vyplněné položky:
01.08.1930-19.10.1937 InPstruktor, Armádne vojnové kolégium
01.08.1930-19.10.1937 náčelník Výskumného oddelenia Armádneho vojnového kolégia
01.08.1930-19.10.1937 Inštruktor, Námorné vojnové kolégium
19.10.1937-18.02.1938 náčelník Sekcie týlu 10. armády
18.02.1938-06.10.1939 náčelník Sekcie týlu, Stredočínskej expedičnej armády
06.10.1939-02.12.1940 náčelník štábu 38. divízie
02.12.1940-15.06.1941 pridelený k Armádnemu technickému veleniu
15.06.1941-19.07.1941 náčelník 2. sekcie Armádneho technického velenia
19.07.1941-01.03.1943 velitel 2. ženijnej skupiny
01.03.1943-01.05.1943 pridelený k Všeobecnému obrannému veleniu
01.05.1943-DD.09.1945 velitel spojenia, 8. oblastnej armády
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/谷田勇
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Tanida-Isamu-t189300#548964Verze : 1
MOD