Main Menu
User Menu

Išii, Masajoši

Masayoshi Ishii / 石井正美

     
Příjmení:
Surname:
Išii
Jméno:
Given Name:
Masajoši
Jméno v originále:
Original Name:
石井正美 / いしい・まさよし
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.12.1895 Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
04.05.1954 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 11. oblastní armáda
náčelník štábu: 36. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/石井正美
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Isii-Masajosi-t189296#548951Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Išii
Jméno:
Given Name:
Masajoši
Jméno v originále:
Original Name:
石井正美 / いしい・まさよし
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1918 Vojenská akadémia
26.12.1924-06.12.1927 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1918 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1939-28.06.1941 Velitel : Výskumné oddělení Armádního válečního kolegia
01.02.1945-07.08.1945 Náčelník štábu : 11. oblastní armáda

Ručně vyplněné položky:
11.01.1939-01.08.1939 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
01.08.1939-28.06.1941 náčelník výskumného oddelenia Armádne vojnové kolégium
28.06.1941-19.09.1941 starší štábny dôstojník 23. armády
19.09.1941-13.11.1941 pridelený k Imperiálnemu hlavnému velitelstvu
13.11.1941-18.03.1943 náčelník sekcie manévrov Južnej armády
18.03.1943-18.07.1944 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
18.07.1944-01.02.1945 náčelník štábu 36. armády
01.02.1945-07.08.1945 náčelník štábu 11. oblastnej armády
01.02.1945-07.08.1945 náčelník štábu Severovýchodného armadneho okresu
07.08.1945-15.08.1945 výkonný dôstojník Armádne vojnové kolégium
15.08.1945-23.09.1945 zástupca náčelníka štábu 1. všeobecná armáda
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/石井正美
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Isii-Masajosi-t189296#548961Verze : 2
MOD