Main Menu
User Menu

III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2 [1939-1943]

3rd Group of the 2nd Dive Bomber Wing / III. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 2 (III./St.G 2)

     
Název:
Name:
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 163
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bitevní eskadry 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-DD.MM.RRRR Eskadra střemhlavých bombardérů 2
31.01.1943-DD.MM.RRRR Velitelství letectva Don
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.08.1939 Bad Langensalza, Fliegerhorst Langensalza /
DD.08.1939-DD.09.1939 Inowroclaw, Einsatzhafen Hohensalza /
DD.09.1939-08.09.1939 Stolp-West, ? /
DD.09.1939-08.09.1939 Annafeld, ?
08.09.1939-DD.10.1939 Vinné, Feldflugplatz Vinne /
DD.10.1939-DD.11.1939 Mannheim-Ost, ? /
DD.11.1939-DD.01.1940 Rotenburg, Einsatzhafen Rotenburg/Wümme /
DD.01.1940-DD.04.1940 Ollesheim, ?
DD.04.1940-15.05.1940 Nörvenich, ?
15.05.1940-20.05.1940 Ochamps/St. Huberty, ?
20.05.1940-DD.06.1940 Beaulieu, ? /
DD.06.1940-14.06.1940 Couvron-et-Aumencourt, Fliegerhorst Laon /
14.06.1940-30.06.1940 Chateau Thierry, ? /
30.06.1940-DD.07.1940 Saint-Pierre-sur-Dives, ? /
DD.07.1940-10.02.1941 Kitzingen, Fliegerhorst Kitzingen /
10.02.1941-06.03.1941 Otopeni, ?
06.03.1941-27.03.1941 Krajnici, Feldflugplatz Kraynitsi /
27.03.1941-06.04.1941 Belica-Nord, ?
06.04.1941-21.04.1941 Almyros, Feldflugplatz Almirós /
06.04.1941-21.04.1941 Megara, ?
21.04.1941-DD.05.1941 Larissa, Fliegerhorst Larissa /
DD.05.1941-02.06.1941 Molaoi, ?
02.06.1941-16.06.1941 Soluň, Fliegerhorst Saloniki-Sedes /
16.06.1941-DD.06.1941 Insterburg, Fliegerhorst Insterburg /
DD.06.1941-DD.07.1941 Raczki, Feldflugplatz Raczki /
DD.07.1941-29.08.1941 Lepel, ?
DD.07.1941-29.08.1941 Janowici, ?
29.08.1941-DD.10.1941 Tyrkowo, ?
DD.10.1941-14.11.1941 Kuleschewka, ?
14.11.1941-16.12.1941 Gorstowo, ?
16.12.1941-15.02.1942 Dugino, Feldflugplatz Dugino /
15.02.1942-DD.04.1942 Wjasma, Einsatzhafen Wjasma /
DD.04.1942-DD.05.1942 Smolensk, Fliegerhorst Smolensk-Nord /
DD.04.1942-DD.05.1942 Vitebsk, Fliegerhorst Witebsk /
DD.05.1942-22.06.1942 Markersdorf-Haindorf, Fliegerhorst Markersdorf /
22.06.1942-20.07.1942 Achtirskaya, ?
20.07.1942-DD.08.1942 Tazinskaja, Fliegerhorst Tazinskaja /
DD.08.1942-DD.10.1942 Wjasma, Einsatzhafen Wjasma /
DD.10.1942-13.10.1942 Doneck, Flughafen Stalino /
13.10.1942-DD.02.1943 Novyj Rogačik, Feldflugplatz Karpowka /
DD.02.1943-DD.04.1943 Poltava, Fliegerhorst Poltawa /
DD.04.1943-01.05.1943 Kertsch, ? /
01.05.1943-09.05.1943 Charkow, ? /
09.05.1943-DD.06.1943 Kertsch, ? /
DD.06.1943-DD.07.1943 Charkov, ? /
DD.07.1943-31.07.1943 Orel, ? /
31.07.1943-DD.09.1943 Karatschew, ? /
DD.09.1943-18.10.1943 Pervomajsk, Einsatzhafen Golta /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-16.04.1940 Ott, Ernst (Hauptmann)
16.04.1940-16.06.1940 Schönborn-Wiesentheid, Clemens (Major)
16.06.1941-01.08.1941 Brücker, Heinrich (Oberstleutnant)
01.08.1941-23.09.1941 Steen, Ernst-Siegfried (Hauptmann)
01.10.1941-DD.05.1943 Pressler, Gustav (Major)
18.05.1943-17.07.1943 Krauss, Walter (Hauptmann)
18.07.1943-18.10.1943 Rudel, Hans Ulrich (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-18.10.1943 7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
01.05.1939-18.10.1943 8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
01.05.1939-18.10.1943 9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
01.05.1939-18.10.1943 Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg2.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-2-1939-1943-t188955#578270Verze : 3
MOD