Main Menu
User Menu

Pluk horských myslivců 138 [1938-1945]

138th Mountain Jaeger Regiment / Gebirgsjäger-Regiment 138

     
Název:
Name:
Pluk horských myslivců 138
Originální název:
Original Name:
Gebirgsjäger-Regiment 138
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1938-08.05.1945 3. horská divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1938-DD.08.1938 Leoben, ? /

Velitel:
Commander:
24.07.1941-08.08.1941 Klatt, Paul (Oberst)
15.08.1941-25.12.1942 Klatt, Paul (Oberst)
DD.08.1943-DD.08.1943 Brandl, Josef (Oberstleutnant)
19.08.1943-30.08.1943 Kreppel, Hans (Oberstleutnant)
30.08.1943-06.09.1943 Goltz, Albert von der (Oberstleutnant)
06.09.1943-12.09.1943 Brandl, Josef (Oberleutnant)
12.09.1943-14.03.1944 Goltz, Albert von der (Oberst)
DD.MM.1944-DD.MM.1944 Rath, Hermann (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-horskych-myslivcu-138-1938-1945-t188838#548324Verze : 2
MOD