Main Menu
User Menu

Pluk horských myslivců 136 [1938-1945]

136th Mountain Jaeger Regiment / Gebirgsjäger-Regiment 136

     
Název:
Name:
Pluk horských myslivců 136
Originální název:
Original Name:
Gebirgsjäger-Regiment 136
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1938-DD.05.1945 2. horská divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1938-DD.MM.RRRR Innsbruck, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1939-31.07.1941 Nake, Albin (Oberst)
01.08.1941-15.07.1942 Hofmeister, Georg (Oberst)
15.07.1942-29.02.1944 Wetzel, Heinz (Oberst)
10.03.1944-14.12.1944 Vesper, (Major)
14.12.RRRR-10.02.1945 Gerstmann, (Oberstleutnant)
10.02.1945-14.03.1945 Holzinger, Anton (Major)
15.03.1945-02.04.1945 Ferchl, (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.balsi.de
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-horskych-myslivcu-136-1938-1945-t188812#548261Verze : 0
MOD