Main Menu
User Menu

Asakuno, Kandžúró

Kanjuro Asakuno / 朝久野勘十郎

     
Příjmení:
Surname:
Asakuno
Jméno:
Given Name:
Kandžúró
Jméno v originále:
Original Name:
朝久野勘十郎 / あさくの・かんじゅうろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.02.1869 ?, prefektura Óita /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 14. divize
velitel: 3. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/朝久野勘十郎
admiral3166.ddo.jp
URL : https://www.valka.cz/Asakuno-Kandzuro-t188686#547966Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Asakuno
Jméno:
Given Name:
Kandžúró
Jméno v originále:
Original Name:
朝久野勘十郎 / あさくの・かんじゅうろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-23.07.1892 Vojenská akadémia
27.12.1898-28.11.1901 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
13.03.1893 podporučík
14.01.1895 poručík
28.12.1898 kapitán
24.03.1904 major
13.11.1907 podplukovník
06.09.1911 plukovník
18.08.1916 generálmajor
10.08.1920 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
31.08.1913-10.08.1914 Náčelník štábu : 15. divize

Ručně vyplněné položky:
13.03.1893-07.09.1897 1. peší pluk
07.09.1897-19.08.1898 1. Taiwanský obranný peší pluk
19.08.1898-01.10.1898 Adjutant ? praporu 1. Taiwanský obranný peší pluk
01.10.1898-15.11.1902 45. peší pluk
15.11.1902-05.02.1904 pridelený k Generálnemu štábu
05.02.1904-24.03.1904 štábny dôstojník 1. armáda
24.03.1904-06.12.1904 35. peší pluk
06.12.1904-09.10.1911 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
17.12.1910-09.10.1911 Inštruktor, Námorné vojnové kolégium
09.10.1911-05.03.1912 Inštruktor, Mencken Námorné vojnové kolégium
05.03.1912-31.08.1913 velitel 1. peší pluk
31.08.1913-10.08.1914 náčelník štábu 15. divízie
10.08.1914-18.08.1916 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
10.08.1914-18.08.1916 výkonný dôstojník Armádne vojnové kolégium
18.08.1916-30.01.1920 velitel 3. pešej brigády
30.01.1920-03.06.1921 poverený velitel 13. divízie
03.06.1921-04.02.1924 velitel 14. divízie
26.02.1924-DD.MM.RRRR Reserva
01.04.1936-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

12.10.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/朝久野勘十郎
admiral3166.ddo.jp
URL : https://www.valka.cz/Asakuno-Kandzuro-t188686#548356Verze : 1
MOD