Main Menu
User Menu

Ueda, Masao

Masao Ueda / 上田昌雄

     
Příjmení:
Surname:
Ueda
Jméno:
Given Name:
Masao
Jméno v originále:
Original Name:
上田昌雄 / うえだ・まさお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
06.12.1897 ?, prefektura Tokušima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
výkonný dustojník Škola Nakano
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/上田昌雄
URL : https://www.valka.cz/Ueda-Masao-t188459#547402Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ueda
Jméno:
Given Name:
Masao
Jméno v originále:
Original Name:
上田昌雄 / うえだ・まさお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1919 Vojenská akadémia
26.12.1924-06.12.1927 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1919 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1940 plukovník
01.03.1944 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:

01.12.1926-01.03.1938 štábny dôstojník, Kwantungská armáda
01.03.1938-09.03.1940 vojenský atašé v Polsku
09.03.1940-15.10.1941 výkonný dôstojník, Škola Nakano
15.10.1941-01.04.1945 náčelník sekcie obrany, Kancelárie vojenskej administrácie, Ministerstva armády
01.03.1944-01.04.1945 pridelený k veleniu armádnej výstroje
01.04.1945-05.07.1945 pridelený k Kancelárii vojenskej administrácie, Ministerstva armády
05.07.1945-02.09.1945 náčelník tlačovej sekcie, Imperiálneho hlavného velitelstva
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/上田昌雄
URL : https://www.valka.cz/Ueda-Masao-t188459#547447Verze : 1
MOD