Main Menu
User Menu

Nišida, Cuneo

Tsuneo Nishida / 西田恒夫

     
Příjmení:
Surname:
Nišida
Jméno:
Given Name:
Cuneo
Jméno v originále:
Original Name:
西田恒夫 / にしだ・つねお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
20.07.1878 ?, prefektura Jamaguči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
14.09.1934 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 29. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/西田恒夫
URL CZ: https://www.valka.cz/Nisida-Cuneo-t188266#547006Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Tsuneo-Nishida-t188266#547006Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nišida
Jméno:
Given Name:
Cuneo
Jméno v originále:
Original Name:
西田恒夫 / にしだ・つねお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.11.1899 Vojenská akadémia
03.08.1903-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
20.05.1906-30.11.1908 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.06.1900 podporučík
15.11.1902 poručík
05.02.1905 kapitán
28.09.1912 major
06.08.1917 podplukovník
01.04.1921 plukovník
01.05.1925 generálmajor
01.08.1930 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1922-20.08.1924 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
22.06.1900-10.05.1904 1. prapor 26. peší pluk
10.05.1904-01.02.1906 pridelený k Armádnej centrálnej škole dorastu
02.11.1904-01.02.1906 pridelený k študentskému zboru Vojenskej akadémie
01.02.1906-21.12.1908 1. peší pluk
21.12.1908-26.01.1914 štábny dôstojník 12. divízie
26.01.1914-21.04.1914 51. peší pluk
21.04.1914-02.05.1916 velitel ? praporu 51. peší pluk
02.05.1916-05.06.1919 Inštruktor, Armádna škola pechoty
06.08.1917-05.06.1919 výskumný team Armádna škola pechoty
05.06.1919-01.08.1922 pridelený k Armádnej ženijnej sekcii
10.08.1919-01.08.1922 výskumný team Armádna škola pechoty
01.08.1922-20.08.1924 náčelník zahraničnej? Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.12.1923-20.08.1924 náčelník sekcie domácej vojenskej histórie Generálneho štábu
06.02.1924-20.08.1924 náčelník sekcie domácej a zahraničnej vojenskej histórie Generálneho štábu
01.05.1925-05.03.1927 velitel 29. pešej brigády
05.03.1927-26.07.1927 Armádna škola pechoty
26.07.1927-10.08.1928 náčelník sekcie vzdelávania Armádna škola pechoty
10.08.1928-01.08.1930 pridelený k veleniu 14. divízie
29.08.1930-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

09.09.1920

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/西田恒夫
URL CZ: https://www.valka.cz/Nisida-Cuneo-t188266#547008Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Tsuneo-Nishida-t188266#547008Version : 0
MOD