Main Menu
User Menu

Kató, Kunio

Kunio Kato / 加藤邦男

     
Příjmení:
Surname:
Kató
Jméno:
Given Name:
Kunio
Jméno v originále:
Original Name:
加藤邦男 / かとう・くにお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.03.1893 Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
27.01.1970 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 5. letištní jednotka
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/加藤邦男
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kato-Kunio-t188044#546485Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kató
Jméno:
Given Name:
Kunio
Jméno v originále:
Original Name:
加藤邦男 / かとう・くにお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1914 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
07.09.1943-10.01.1944 Velitel : Sekce armádní vzdušní přepravy 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
01.08.1936-01.08.1940 Resident Inšpektor v Francii, Armádne velenie letectva
22.06.1939-01.08.1940 Technologický inštitút armádneho letectva
01.08.1940-10.04.1941 náčelník 2. výcvikovej jednotka, Škola údržby letectva
10.04.1941-01.06.1942 náčelník pre výzbroj, Zvláštna letecká skupina
01.06.1942-19.03.1943 náčelník pre výzbroj, 2. letecká armáda
02.06.1943-DD.MM.RRRR Reserva
02.08.1943-07.09.1943 pridelený k Armádnemu veleniu letectva
07.09.1943-10.01.1944 náčelník Sekce armádní vzdušní přepravy 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
10.01.1944-10.05.1944 velitel 5. letiskovej jednotky
10.01.1944-10.05.1944 pridelený k Armádnemu veleniu letectva
10.05.1944-11.09.1944 velitel leteckej náhrady Manila
11.09.1944-DD.MM.RRRR Demobilizovaný
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/加藤邦男
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kato-Kunio-t188044#546486Verze : 1
MOD