Main Menu
User Menu

Sekce armádní vzdušní přepravy 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [1941-1945]

Army Air Transport Section 3rd Bureau of the Imperial Army General Staff Office / 陸軍航空輸送部 第三局 帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
Sekce armádní vzdušní přepravy 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
陸軍航空輸送部 第三局 帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1941-02.09.1945 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1941-02.09.1945 ?, Tokyo /
Přednosta / náčelník:
Chief:
30.08.1941-01.06.1942 Nii, Tatsuzō 1) (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.06.1942-19.05.1943 Oka, Usaburo 1) (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
19.05.1943-07.09.1943 Harada, Sadanori 1) (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
07.09.1943-10.01.1944 Katō, Kunio (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
10.01.1944-08.08.1944 Tanaka, Tomomichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
08.08.1944-15.04.1945 Kume, Seiichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.04.1945-10.06.1945 Horiuchi, Akira (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.06.1945-02.09.1945 Horiuchi, Akira (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
1) poverený
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/陸軍航空輸送部
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
URL : https://www.valka.cz/Sekce-armadni-vzdusni-prepravy-3-kancelare-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-1941-1945-t188015#546420Verze : 6
MOD