Main Menu
User Menu

Sató, Nobu

Nobu Sato / 佐藤信

     
Příjmení:
Surname:
Sató
Jméno:
Given Name:
Nobu
Jméno v originále:
Original Name:
佐藤信 / さとう・のぶ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
18.02.1876 ?, prefektura Hjógo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/佐藤信
URL CZ: https://www.valka.cz/Sato-Nobu-t187965#546340Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Nobu-Sato-t187965#546340Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Sató
Jméno:
Given Name:
Nobu
Jméno v originále:
Original Name:
佐藤信 / さとう・のぶ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.11.1896 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-26.12.1900 Armádne vojnové kolégium
09.10.1901-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
20.03.1906-28.11.1906 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.06.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
15.11.1902 kapitán
06.06.1908 major
15.02.1915 podplukovník
24.07.1918 plukovník
15.08.1922 generálmajor
05.03.1927 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
24.07.1918-25.07.1919 Náčelník štábu : 2. divize
25.07.1919-15.08.1922 Velitel : 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
28.06.1897-07.01.1904 4. ženijný prapor
07.01.1904-28.11.1906 10. ženijný prapor
28.11.1906-06.06.1908 pridelený k Generálnemu štábu
06.09.1907-06.06.1908 Inštruktor vojenských vied, armádne vojnové kolégium
06.06.1908-01.07.1910 Telegrafný prapor
01.07.1910-25.01.1913 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
08.08.1910-25.01.1913 Inštruktor vojenských vied, armádne vojnové kolégium
25.01.1913-25.06.1913 ? sekcia, Kancelária výzbroje ministertvo armády
14.03.1913-15.01.1918 Sekcia armádneho technického dohladu
25.06.1913-15.01.1918 pridelený k Generálnemu štábu
17.09.1913-24.07.1918 Inštruktor vojenských vied, armádne vojnové kolégium
24.07.1918-25.07.1919 náčelník štábu 2. divízia
25.07.1919-15.08.1922 náčelník 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.08.1922-01.05.1925 pridelený k veleniu Armádnej prepravy
01.05.1925-20.12.1926 velitel Armádnej spojovacej školy
20.12.1926-01.08.1929 Superintendant ženistov
31.08.1929-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

07.11.1915

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

26.04.1926

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/佐藤信
URL CZ: https://www.valka.cz/Sato-Nobu-t187965#546345Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Nobu-Sato-t187965#546345Version : 0
MOD