Main Menu
User Menu

Takeuči, Tóru

Toru Takeuchi / 武内徹

     
Příjmení:
Surname:
Takeuči
Jméno:
Given Name:
Tóru
Jméno v originále:
Original Name:
武内徹 / たけうち・とおる
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
04.05.1867 ?, prefektura Fukui /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
25.11.1929 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/武内徹
URL : https://www.valka.cz/Takeuci-Toru-t187806#545979Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Takeuči
Jméno:
Given Name:
Tóru
Jméno v originále:
Original Name:
武内徹 / たけうち・とおる
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.07.1887 Vojenská akadémia
25.11.1891-24.07.1894 Armádne vojnové kolégium
29.02.1896-11.03.1896 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR podporučík
10.11.1890 poručík
09.02.1895 kapitán
28.10.1899 major
18.11.1903 podplukovník
19.04.1905 plukovník
14.02.1912 generálmajor
18.08.1916 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
27.12.1911-14.02.1912 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
14.02.1912-18.08.1916 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
28.07.1888-10.11.1890 4. ženijný prapor
10.11.1890-27.08.1891 3. ženijný prapor
27.08.1891-26.12.1891 študentská švadrona, Vojenská akadémia
26.12.1891-08.07.1895 3. ženijný prapor
08.07.1895-28.09.1895 Adjutant 3. divízia
28.09.1895-11.05.1896 3. ženijný prapor
11.05.1896-24.12.1896 pridelený k Generálnemu štábu
24.12.1896-16.11.1899 4. kancelária Generálneho štábu
24.12.1896-21.12.1898 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
16.11.1899-06.02.1904 Generálnemu štábu
06.02.1904-24.03.1904 velitel železničnej línie?
24.04.1904-16.05.1904 pridelený k Imperialnemu hlavnému velitelstvu
16.05.1904-01.04.1907 velitel polnej železnice?
01.04.1907-17.05.1907 pridelený k veleniu 1. divízie
17.05.1907-29.08.1908 Generálnemu štábu
21.01.1908-29.08.1908 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
29.08.1908-30.11.1910 velitel Železničného praporu
30.11.1910-27.12.1911 náčelník ženistov, Kancelárie vojenskej lužby Ministertva armády
27.12.1911-18.08.1916 náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
18.08.1916-09.08.1918 velitel prepravných jednotiek
19.09.1918-25.07.1919 velitel prepravy Vladivostocké expedičné sily
25.07.1919-14.04.1920 Generálnemu štábu
14.04.1920-DD.MM.RRRR Reserva
04.06.1921-18.08.1926 starosta Fukui
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

29.09.1915

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

07.11.1915

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

01.11.1920

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 2. třídy
Order of Golden Kite 2nd Class
功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/武内徹
URL : https://www.valka.cz/Takeuci-Toru-t187806#545987Verze : 1
MOD