Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl III/31 [1942-1943]

3rd Artillery Battalion of the 31st Artillery Regiment / Delostrelecký oddiel III/31

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl III/31
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký oddiel III/31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.10.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1942-01.08.1943 Zajišťovací divise
01.08.1943-16.10.1943 2. pěší divise
Dislokace:
Deployed:
01.07.1942-16.10.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.07.1942-15.12.1942 Vesel, Milan (Major)
15.12.1942-01.08.1943 Malár, Ján (Major)
01.08.1943-23.09.1943 Schlezinger, Emil (Stotník)
23.09.1943-16.10.1943 Badík, Ernest (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1943-16.10.1943 Dělostřelecká baterie 7/31
01.08.1943-16.10.1943 Dělostřelecká baterie 8/31
01.08.1943-16.10.1943 Dělostřelecká baterie 9/31

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Cséfalvay, František: Vojenské dějiny Slovenska 5 (1939–1945). Bratislava, Magnet-press 2008.
Mičianik, Pavel: Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskému zväzu (1941–1944). Zv. 1. Banská Bystrica, Dali-BB 2007.
Mičianik, Pavel: Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskému zväzu (1941–1944). Zv. 2. Banská Bystrica, Dali-BB 2008.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-III-31-1942-1943-t187770#545899Verze : 3
MOD