Main Menu
User Menu

Isomura, Takesuke

Takesuke Isomura / 磯村武亮

     
Příjmení:
Surname:
Isomura
Jméno:
Given Name:
Takesuke
Jméno v originále:
Original Name:
磯村武亮 / いそむら・たけすけ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík (in memoriam)
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.08.1898 Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
10.08.1945 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 24. pluk polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/磯村武亮
admiral3166.ddo.jp
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Isomura-Takesuke-t187559#545543Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Isomura
Jméno:
Given Name:
Takesuke
Jméno v originále:
Original Name:
磯村武亮 / いそむら・たけすけ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1918 Vojnenská akadémia
26.12.1924-06.12.1927 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1918 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
10.08.1945 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
09.11.1940-15.10.1941 Velitel : 5. sekce (Rusko) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
02.07.1936-10.12.1938 vojenský atašé v Turecku
10.12.1938-20.04.1939 pridelený k Generálnemu štábu
20.04.1939-09.11.1940 náčelník 2. sekcie (spravodajstvo), Kwantungskej armády
09.11.1940-15.10.1941 náčelník 5. sekce (Rusko) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.10.1941-01.10.1942 velitel 24. pluku polného delostrelectva
01.10.1942-18.03.1943 náčelník Sekcie administrácie, 15. armády
18.03.1943-22.03.1944 zástupca náčelníka štábu Burmskej oblastnej armády
02.08.1943-22.03.1944 vojenský atašé v Burme
22.03.1944-16.06.1945 zástupca náčelníka štábu, 7. oblastnej armády
16.06.1945-16.07.1945 pridelený k administartívnemu veleniu armádneho polného výstrojného materiálu
16.07.1945-10.08.1945 zástupca náčelníka štábu, 15. oblastnej armády
16.07.1945-10.08.1945 zástupca náčelníka štábu, Centrálneho armádneho okresu
10.08.1945-DD.MM.RRRR zahynul pri leteckej nehode
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/磯村武亮
admiral3166.ddo.jp
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Isomura-Takesuke-t187559#545548Verze : 1
MOD