Main Menu
User Menu

Pěší prapor I/14 [1945-1949]

1st Infantry Battalion

     
Název:
Name:
Pěší prapor I/14
Originální název:
Original Name:
Pěší prapor I/14
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.10.1949 Pěší pluk 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.12.1945 Poprad, kasárny /
01.12.1945-01.03.1946 Humenné, kasárny /
01.03.1946-01.09.1946 Medzilaborce, kasárny /
01.09.1946-01.10.1949 Poprad, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-14-1945-1949-t187035#544727Verze : 1
MOD